TR EN

1- Isıcam aldığınızdan emin olun!

 

Grupcam, Şişecam Yetkili Üreticisi olarak, Isıcam Sistemleri® markası ile üretim yapmaktadır.


 

Isıcam Sistemleri® markalı ürünlerde aşağıdaki kriterler bulunmalıdır. Aksi takdirde gerçek bir Isıcam almış olmadığınızdan, camınız belirtilen teknik özellikleri tam olarak yerine getiremeyecektir. Onaylı kimyasallar kullanılarak üretilmemiş olabileceğinden, zaman içinde bozulma gösterebilecektir.

 

 

Isıcam Yetkili Üreticisi İsmi


Isıcam ara boşluk çıtasında “Isıcam Sistemleri” ibaresi ile Isıcam Yetkili Üreticisi ismi (Grupcam) mutlaka bulunmalıdır.

 

 

Hologram

 

Isıcam Sistemleri S ve K Serileri için Isıcam ara boşluk çıtasında Isıcam S veya K hologramı ve “Isıcam Sistemleri” ibaresi bulunmalıdır.

hologram

 

 

Etiket


Camın üzerinde Isıcam Sistemleri etiketi bulunmalıdır.

 


 

 

Garanti Belgesi

 

Isıcam Sistemleri, yalnızca Şişecam Düzcam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri tarafından üretilebilmektedir. 10 yıllık garanti belgemizi mutlaka isteyiniz.

Garanti belgesi kapsamına buradan ulaşabilirsiniz.

 


 

 

 

2- ISICAM GARANTİ KAPSAMI

 

- Isıcam Yetkili Üretici firma, Şişecam Düzcam'ın "Isıcam Kalite Standardı"na göre ürettiği Isıcam ürünlerini, başlangıçta veya kullanım süresince Isıcam ünitesinin iç yüzeyinde (araboşlukta) tespit edilecek; çizik, kirlilik, leke ve buğulanma gibi Isıcam üretiminden kaynaklanan hatalara karşı 10 yıl süre ile garanti eder.

 

- Isıcam üniteleri, üretici firma tarafından monte edildiyse, monta kaynaklı hatalardan dolayı bozulan Isıcam üniteleri de garanti kapsamı içindedir. Montajın Isıcam üreticisi dışında bir firma tarafından yapıldığı ve Isıcam ünitesindeki bozulmanın montaj kaynaklı olduğunun tespit edildiği durumlar garanti kapsamı dışındadır.

 

- Isıcam ünitelerinin kırılması durumunda, kırılmalar garanti kapsamı dışındadır.

 

- Isıcam ünitelerinde karolajlı, jaluzili, bombeli ve menfez delikli uygulamalar garanti kapsamı dışındadır.

 

- Isıcam ünitelerinin; klasik pencelere uygulamaları dışındaki (parapet, başüstü, strüktürel camlama vb.) uygulamaları ile -30 °C'den düşük, +80 °C'den yüksek cam yüzeyü sıcaklıklarındaki kullanımlara ilişkin garantiler, ancak Isıcam Yetkili Üretici firmanın yazılı mutabakatı ile geçerlidir.

 

- Isıcam Yetkili Üreticisi'nin Isıcam ünitelerinin basınç, yükseklik ve diğer coğrafi şartlara uygunluğu sağlaması ve gerekli gördüğü ambalaj ve paketleme önlemlerini alabilmesi için cam talebinde bulunan müşterinin montajın yapılacağı yeri Isıcam Yetkili Üreticisi'ne yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Montajın yapılacağı yerin yazılı bildirlmemesi durumunda yukarıdaki nedenlerden kaynaklanan hatalar garanti kapsamı dışındadır.

 

- Isıcam üniteleri "TS 3539 EN 1279 Cam - Yapılarda Kullanılan - Cam Esaslı Yalıtım Birimleri Standardı"na göre üretilir ve kalite kontrolü bu standartlara göre yapılır. Isıcam ünitesindeki hatalar bu standartlar kapsamında değerlendirilir. Söz konusu standartta belirtildiği gibi, Isıcam ünitelerinin dış yüzeyinde oluşan buğulanmalar hata olarak değerlendirilmez.

 

 

3- MONTAJDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

Isıcam, Isıcam’lı cam balkon ve cephe uygulamalarında aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.


Isıcamların doğramaya montajı sırasında kullanılan bazı silikon macunlar, iki cam arasındaki dış yalıtım malzemesi içine nüfuz etmekte ve iç yalıtım malzemesi olan butil ile etkileşime girerek butilin erimesine ve iki camın arasına akmasına yol açmaktadır. Butil akması olarak bilinen bu durumun engellenmesi için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

 

Bu hususlara uygun montaj yapılmayan durumlarda garanti koşullarımız geçerli olmayıp firmamız hiçbir şekilde maddi ve manevi sorumluluk kabul etmemektedir.

 

1. Isıcam markalı ürünlerin montajında kullanılacak malzemeler (strüktürel silikonlar, sızdırmazlık silikonları, derz dolgu silikonları, takoz altı silikonları, cam balkon üretiminde kullanılan silikonlar, yapıştırıcılar, vb.) asidik solvent içermeyen uygun malzemeler olmalıdır.

 

2. Isıcam üniteleri ile montaj malzemelerinin (strüktürel silikonlar, sızdırmazlık silikonları, derz dolgu silikonları, takoz altı silikonları, cam balkon üretiminde kullanılan silikonlar, yapıştırıcılar, vb.) teması halinde, bu malzemelerin Isıcam üretiminde kullanılan birincil (butil) ve ikincil yalıtım macunları (polisülfid, poliüretan, dolgu silikonu) ile uyum testlerinin yapılması gerekmektedir. Bu testlerin silikon üreticilerinin laboratuvarlarında yaptırılması, uygulamayı yapan montaj firmasının sorumluluğundadır.

 

3. Isıcam ünitelerinin kenarlarında yer alan yalıtım macunlarının direk güneş ışığına maruz kalabileceği durumlarda Isıcam ünitelerinde ikincil sızdırmazlık olarak silikon kullanılması gerekmektedir. Montaj şeklini firmamız takip edemeyeceğinden cam siparişi verilirken bu hususun özellikle yazılı bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

 

4. Montaj sahasında camların sehpalı ya da sehpasız bekletildiği alanların uygun olmamasından dolayı camlarda oluşacak kırık ve diğer kusurlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

 


4- TS EN 1279-1 Standardına göre Genel Tanımlar ve Sınıflandırma

 

 

 

 Doğrudan UV Işınlarına Maruz KalımaKalıcı Kesme Yüküne Maruz KalmaÖnerilen Dış Sızdırmazlık Malzemesi
TİP A Yok Yok Polisülfit / Poliüretan
TİP B Var Yok Silikon
TİP C Var/Yok Var Silikon

 

 

5- KALİTE BELGELERİMİZ

 

 

Kalite belgelerimize buradan ulaşabilirsiniz.
Kalite PolitikasıGRUPCAM olarak,


- Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini üretim ve hizmet kalitesi ile zamanında karşılayarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak,

- Ulusal ve uluslararası standartlara uyarak ürünlerimizi ve kalite yönetim sistemimizi sürekli olarak iyileştirmek,

- Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği doğrultusunda hareket ederek, çalışanlarımızın işleri ile ilgili yetkinliklerini sürekli geliştirmek,

ilkemizdir.


Risk Yönetim PolitikasıGRUPCAM olarak,


- “Hedeflerimiz üzerindeki belirsizlik etkisi” olarak tanımladığımız riskleri tüm süreçlerimizin bir parçası olarak görmek,

- Olumlu veya olumsuz her türlü riskin ele alınıp analiz edilmesi için gerekli faaliyetleri planlamak, bu faaliyetler için gerekli kaynakları sağlamak ve kurduğumuz bu sistemi sürekli iyileştirmek,

- Potansiyel etkileri ile orantılı biçimde olumsuz risklerin bertaraf edilmesi, olumlu risklerin ise bir fırsat olarak ele alınması için tüm çalışanlarımızın yetkinlik ve bilincini arttırmak,

ilkemizdir.